flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

У Хмельницькому міськрайонному суді обвинувачена заслухала вже сімнадцятий за рахунком вирок

14 березня 2024, 14:53

47-річна уродженка Первомайська Миколаївської області, раніше 16 разів судима за злочини проти власності районними судами Києва, Чернігівської, Дніпровської, Миколаївської, Вінницької, Полтавської та Хмельницької областей, маючи не зняту та не погашену судимість, повернеться до в’язниці знову. Цього разу Хмельницький міськрайоннй  суд розглянув у відкритому судовому засіданні кримінальне провадження, згідно з яким жінка обвинувачувалася у  крадіжці, вчиненій в умовах воєнного стану,  за ч. 4 ст. 185 КК України. Санкція статті передбачає позбавлення волі строком від п’яти до восьми років.

У кінці грудня 2023 року в одному із магазинів Хмельницького обвинувачена витягла з кишені пальто потерпілої мобільний телефон марки «Iphone», завдавши їй майнової шкоди майже на 23 тисячі гривень. Зловмисницю швидко затримали працівники поліції, яким вона добровільно віддала вкрадене.

Допитана в судовому засіданні обвинувачена свою вину у вчиненому визнала та щиро розкаялася. Суд врахував це. Однак обставиною, що обтяжує покарання обвинуваченій, є рецидив злочинів.Також суд взяв до уваги й правову позицію прокурора, згідно з якою ризик вчинення повторного кримінального правопорушення є достатньо високим, й виправлення  жінки без позбавлення або обмеження волі неможливе.  

Дослідивши всі матеріали справи суд визнав вину обвинуваченої і призначив їй покарання у виді п’яти років, двох місяців позбавлення волі, з урахуванням тієї частини покарання, яку жінка ще не відбула за своїм попереднім вироком. Також із неї стягнуто на користь державного бюджету близько півтори тисячі документально підтверджених витрат  на залучення експерта. На вирок може бути подана апеляційна скарга.

 

Прес-служба Хмельницького міськрайонного суду