flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Військовослужбовець, який збив людину на пішохідному переході в Хмельницькому, отримав покарання

22 лютого 2024, 10:20

Хмельницький міськрайонний суд виніс вирок у справі з обвинувачення старшого солдата Хмельницького районного ТЦК в порушенні правил дорожнього руху, що заподіяло тяжке тілесне ушкодження потерпілого, згідно з ч. 2 ст. 286 КК України.

У листопаді минулого року військовослужбовець, який був неуважний за кермом та не стежив, належним чином за дорогою, збив пішохода на нерегульованому пішохідному переході, по вулиці Князя Святослава Хороброго в Хмельницькому. У наслідок наїзду водій спричинив потерпілому ушкодження середньої та тяжкої важкості. В чоловіка, зокрема, було зламане передпліччя, він мав забій головного мозку та лінійний перелом лобової кістки черепа.

В судовому засіданні обвинувачений свою вину визнав повністю та щиро розкаявся. Після дорожньо-транспортної пригоди він одразу надав потерпілому першу медичну дорогому та викликав швидку. В подальшому добровільно відшкодував матеріальні збитки за лікування та моральну шкоду. Окрім цього, неодноразово допомагав  чоловіку, якого покалічив, поратися по господарству. Визначаючи міру покарання суд також врахував те, що військовослужбовець за місцем проживання та служби характеризується позитивно, має сім’ю, на його утриманні перебуває малолітня дитина, вчинив тяжкий, проте необережний злочин, в стані сп’яніння не перебував. Обставини, які б обтяжували покарання, відсутні.

Суд призначив обвинуваченому покарання у виді позбавлення волі строком на три роки, без позбавлення права керувати транспортними засобами. Водночас звільнив його від відбування покарання, встановивши один рік іспитового строку. На вирок може бути подана апеляційна скарга.

 

Прес-служба Хмельницького міськрайонного суду