flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

На Хмельниччині росіянин, який закликав до повалення влади, отримав 4 роки в’язниці.

28 квітня 2022, 15:52

Хмельницький апеляційний суд залишив без змін вирок Хмельницького міськрайонного суду від 1 березня 2022 року обвинуваченому у розповсюдженні матеріалів із закликами до захоплення державної влади, вчинені з використанням засобів масової інформації (частина 3 статті 109 Кримінального кодексу України), а його апеляційну скаргу – відхилив. Про це повідомила прес-служба суду.

За вироком, 55-річний громадянин Республіки Казахстан, росіянин, що понад 10 років мешкає на Хмельниччині, у соцмережі «Одноклассники» розповсюджував матеріали, що містять заклики до насильницького захоплення державної влади України шляхом відсторонення представників центральних органів державної влади від виконання їхніх повноважень та передачу влади народові.

У листопаді 2021 року на своїй сторінці в «Одноклассниках» він розмістив три публікації із закликом до повалення центральної державної влади України, яку називав «бандерівською хунтою», й до створення на території держави утворень на зразок так званих «Л/ДНР».

Хмельницький міськрайонний суд визнав обвинуваченого винним в інкримінованому злочині й призначив йому покарання у виді 4 років позбавлення волі з конфіскацією майна, крім житла.

Підсудний оскаржив вирок до апеляційного суду, просив пом’якшити призначене покарання – звільнити від його відбування з випробуванням на 3 роки іспитового строку (застосувати статтю 75 Кримінального кодексу України).

На його думку, суд першої інстанції не повною мірою врахував, що він свою вину у вчиненому визнав повністю, щиро розкаюється, з 2011 року проживає в Україні з дружиною та її дітьми.

Суддівська колегія апеляційного суду уважає, що ці аргументи не заслуговують на увагу, оскільки не відповідають фактичним обставинам кримінального провадження та не ґрунтуються на вимогах закону України про кримінальну відповідальність. Місцевий суд, обираючи вид та строк покарання апелянту, правильно врахував ступінь тяжкості злочину, обставини, що пом`якшують покарання, – визнання вини, щире каяття у вчиненому, активне сприяння розкриттю злочину, дані про особу обвинуваченого (зокрема негативні характеристики за місцем проживання та відсутність судимостей), конкретні обставини справи.

Враховуючи особу обвинуваченого, наявність інших обставин кримінального провадження згідно з вимогами КК, колегія суддів прийшла до переконання про недоцільність звільнення [обвинуваченого] від реального відбування призначеного судом першої інстанції покарання з випробуванням, як про це поставлене питання у його апеляційній скарзі.