flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

За прогул контрактник із Хмельницького отримав судимість

31 травня 2021, 16:12

Якщо військовослужбовець бодай на одну добу не з’явився на службу без поважних причин в умовах особливого періоду, яким офіційно визнано період ведення  АТО на сході України, йому, згідно з ч.4 ст.407 КК України(Самовільне залишення військової частини, або місця служби), загрожує від трьох до семи років ув’язнення.

Саме за цією статею кваліфікував дії старшого сержанта військової  служби за контрактом  військової частини, що розташована в обласному центрі,  Хмельницький міськрайонний суд. Впродовж доби той без будь яких причин не з’являвся у військовій частині та проводив службовий час на власний розсуд.  

Суддя прийняв до уваги те, що за місцем служби чоловік характеризувався з негативного боку, мав проблеми з вживанням алкоголю.

В судовому засіданні обвинувачений жалкував про вчинене та взяв зобов’язання в майбутньому не допускати правопорушень, офіційно працевлаштуватись і утримувати дитину, у зв’язку з чим він уже зареєструвався у Хмельницькому центрі зайнятості.

В якості обставин, що пом’якшують покарання, суд врахував як щире розкаяння так і те, що військовослужбовець має статус учасника бойових дій та утримує неповнолітню дитину. За таких обставин суд призначив обвинуваченому  мінімальне покарання – три роки позбавлення волі та звільнення від відбування покарання з іспитовим строком один рік.

Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не буде подано впродовж тридцяти днів із дати його проголошення.

    

Прес-служба Хмельницького міськрайонного суду