flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Призначено до судового розгляду справу по обвинуваченню колишнього начальника Центрального відділення міліції Хмельницького міського відділу УМВСУ в Хмельницькій області за перевищення службових повноважень та незаконне затримання потерпілого

10 квітня 2019, 16:25

Хмельницьким міськрайонним судом призначено підготовче  судове  засідання у  справі по обвинуваченню колишнього начальника Центрального відділення міліції Хмельницького міського відділу УМВСУ в Хмельницькій області за перевищення службових повноважень та незаконне затримання потерпілого. Засідання  відбудеться  3 травня 2019 року о 14-00 ( суддя Трембач О.Л.).

Обставини справи: 21 вересня 2010 року  близько 23 години в чергову частину Хмельницького міського відділу УМВСУ в Хмельницькій області надійшло повідомлення про загорання автомобіля поблизу одного з барів м. Хмельницького. На місце події було направлено слідчо-оперативні групи Центрального відділення міліції та Хмельницького міського відділу УМВСУ в Хмельницькій області, наряд ДПС ДАЇ УДАЇ при УМВСУ в області, наряди ХМ ВДСО УДСО та БПС ХМВ УМВСУ в Хмельницькій області. Крім того, на місце події прибув і начальник Центрального відділення міліції. Обвинувачений, прибувши на місце події, своєю неетичною поведінкою, яка виразилась у висловлюванні причини самозаймання автомобіля, спровокував суперечку з його власником. В розпал суперечки начальник відділу дав незаконну вказівку підлеглим працівникам міліції затримати потерпілого, провести його медичне обстеження на стан сп’яніння та оформити матеріали про вчинення ним адміністративного правопорушення, якого потерпілий не вчиняв.

Підлеглі працівники виконуючи вказівку обвинуваченого та не усвідомлюючи її незаконність, застосували до потерпілого заходи фізичного впливу, зокрема прийом рукопашного бою- завертання рук за спину, примусово підвели  чоловіка  до службового автомобіля, наділи потерпілому на руки кайданки та продовжували утримувати його за руки ззаду в положенні за спиною піднятими вгору. Обвинувачений підійшовши гумовим кийком наніс удари потерпілому, в результаті чого йому було зламано плечову кістку та спричинено середньої тяжкості тілесні ушкодження.

На прохання потерпілого про надання йому медичної допомоги,  керівник відділення міліції відреагував вказівкою підлеглим помістити потерпілого до службового автомобіля, де останній пробув деякий час, після чого останнього було доставлено до Хмельницького обласного наркологічного диспансера для огляду на стан сп’яніня, знову ж таки за вказівкою начальника відділення. Оскільки потерпілий і далі наполягав на отриманні ним медичної допомоги, лікарі диспансеру рекомендували працівникам  міліції доставити потерпілого до лікарні для отримання кваліфікованої допомоги, куди врешті – решт і був доставлений потерпілий.

Дії обвинуваченого було кваліфіковано :

за ч. 2 ст. 365 КК України, як перевищення службових повноважень, тобто умисне вчинення працівником правоохоронного органу дій, які явно виходять за межі наданих йому прав чи повноважень, які супроводжувалися насильством, застосуванням спеціальних засобів або болісними і такими, що ображають особисту гідність потерпілого, діями, за відсутності ознак катування,

за ч. 1 ст. 371 КК України, як завідомо незаконне затримання.

Вироком Хмельницького міськрайонного суду  від 16 квітня 2018 року чоловіка було визнано винним у вчиненні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 365, ч. 1 ст. 371 КК України, та призначено  покарання у вигляді 5 років позбавлення волі, з позбавленням права займати посади в правоохоронних органах строком на 3 роки.

На підставі ст. 75  КК України засудженого від відбування основного покарання у виді позбавлення волі звільнено з випробуванням та  встановлено іспитовий строк 3 роки. Водночас з обвинуваченого на користь потерпілого стягнуто усі  понесені витрати на відшкодування матеріальної  шкоди, а також  понад 400 000 грн. моральної шкоди.

Ухвалою Хмельницького апеляційного суду від 28 січня 2019 року вирок від 16 квітня 2018 року було скасовано та призначено новий розгляд справи в суді першої інстанції.

*Відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Слідкуйте за оновленнями на нашому сайті за посиланням: http://kmm.km.court.gov.ua/sud2218/  або ж у мережі Facebook за посиланням: https://www.facebook.com/kmm.km.court.gov.ua/ Telegram.

 

Прес – секретар                                                                                      Алла Плінська