flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Хмельничанин, що організував переправлення військовозобов’язаного через державний кордон, отримав судимість

31 січня 2025, 13:13

Бажаючи заробити, 27-річний житель Хмельницького організував піше переправлення військовозобов’язаного через державний кордон України на територію Республіки Словаччина поза пунктами пропуску. Зі своїм замовником, про якого дізнався випадково, організував дві зустрічі в центрі Хмельницького: під час першої – докладно роз’яснив свій план та озвучив ціну, під час другої – отримав від замовника з рук в руки 7000 доларів. Дії чоловіка  кваліфікували за ч. 3 ст. 332 КК України (організація незаконного переправлення осіб через державний кордон України).

22 січня 2025 року між прокурором і обвинуваченим за участі захисника була  укладена угода про визнання винуватості у вчиненні вказаного кримінального правопорушення, згідно з якою  він повністю визнає свою винуватість та зобов’язується добровільно перерахувати заставу в розмірі 211 960 гривень на спеціальний рахунок Збройних сил України. Сторони погодили призначити покарання за ч. 3 ст. 332 КК України із застосуванням ст. 69 КК України (Призначення більш мякого покарання, ніж передбачено законом) у виді позбавлення волі на строк 5 років, без конфіскації майна із позбавленням права обіймати посади, пов’язані із організацією, забезпеченням та здійсненням контрольно-пропускного режиму під час перетину державного кордону України на строк 3 роки, зі встановленням іспитового строку.

Хмельницький міськрайонний суд переконався, що угоду сторони уклали добровільно, тобто вона не є наслідком застосування насильства, примусу, чи погроз.  

Суд також взяв до уваги те, що чоловік вперше притягується до кримінальної відповідальності, активно сприяв розкриттю кримінального правопорушення, щиро розкаявся у вчиненому, вчинив його внаслідок збігу тяжких особистих та сімейних обставин, виявив добровільну згоду на внесення застави на спеціальний рахунок для збору коштів на підтримку Збройних Сил України, позитивно характеризується, є особою молодого віку, що пом'якшує покарання і дає підстави застосувати статті 69 і 75 КК України.

Укладену між прокурором та обвинуваченим угоду суд затвердив та призначив молодику покарання у виді позбавлення волі на строк п’ять років, без конфіскації майна, із позбавленням права обіймати певні посади впродовж трьох років. Водночас суд звільнив його від відбування основного покарання, встановивши іспитовий строк тривалістю два роки і шість місяців.

Обвинувачений зобов’язаний сплатити на користь державного бюджету процесуальні витрати за проведення експертиз у розмірі 6058 гривень.  

На вирок може бути подана апеляційна скарга протягом тридцяти днів з дня його проголошення.   

 

Пресслужба Хмельницького міськрайонного суду