flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Суд покарав жителя Хмельниччини за друге умисне вбивство

10 грудня 2020, 11:35

Кривава драма сталася ще в кінці листопада 2016 року в одному з сіл Летичівського району на Хмельниччині. Перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння чоловік вчинив жахливе вбивство сусідки своєї співмешканки, з якою в нього раптово виник конфлікт на побутовому ґрунті.

Під час чвар чоловік вийшов на вулицю, вхопив сокиру, яка знаходилася на лавці при вході в будинок та спричинив жертві п’ять ударів сокирою по голові. Від страшних ран жінка померла на місці.

В судовому засіданні свою вину обвинувачений не визнав. Однак колегія суддів Хмельницького міськрайонного суду розцінила це як спробу уникнути кримінальної відповідальності за злочин, оскільки його покази спростовуються послідовними показами  свідків,  дослідженими матеріалами кримінального провадження, численними висновками експертиз. Зокрема, як вказали експерти, генетичні ознаки клітин, виявлених на недопалках сигарет, знайдених в хаті, збігаються з генетичними ознаками клітин обвинуваченого. Окрім того на його одязі були виявлені ознаки клітин і слідів крові жертви. Суд встановив і те, що на обліку в психоневрологічному та наркологічному диспансерах  чоловік не перебуває.

Таким чином, оцінюючи вивчені в судовому засіданні докази, які не викликають у суддів сумнівів в законності їх отримання та допустимості під час розгляду в судовому засіданні, суд вважає вину обвинуваченого доведеною. Його дії кваліфікували за п. 13 ч. 2 ст. 115 КК України, як умисне вбивство.

Суд взяв до уваги й судимість обвинуваченого. У 2001 році за умисне вбивство його покарали на 15 років позбавлення волі у виправно-трудовій колонії посиленого режиму з конфіскацією всього його майна, а за рік до закінчення строку він був достроково звільнений.

Обставин, що пом’якшують покарання не встановлено. Тож вирок Хмельницького міськрайонного суду – 15 років позбавлення волі. До вступу вироку в законну силу запобіжний захід обвинуваченому у вигляді тримання під вартою залишать без змін.  

Окрім того з підсудного буде стягнено на користь державного бюджету процесуальні витрати за проведення експертиз у розмірі понад 40 000 гривень.

На вирок може бути подана апеляційна скарга до Хмельницького апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня  його проголошення. 

 

 Прес-служба  Хмельницького міськрайонного суду