flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Оперативна інформація щодо надходження та розгляду справ щодо уточнення списку виборців

16 липня 2019, 14:28

Оперативна інформація щодо надходження та розгляду справ щодо уточнення списку виборців

Вже цієї неділі відбудуться позачергові вибори народних депутатів України .

В зв’язку з швидкоплинністю виборчого процесу  повідомляємо, що відповідно до ч. 3 ст. 274 КАС України позовну заяву щодо уточнення списку виборців може бути подано не пізніше як за два дні до дня голосування, а тому такі справи розглядатимуться по суті із винесенням рішення  до 18  липня  2019 року включно.

Строки подання позовних заяв щодо виборчих спорів є абсолютними і їх не може бути поновлено (ч. 5 ст. 270 КАС України), в тому числі незалежно від того, коли позивач дізнався про прийняття рішення, вчинення дії чи допущення бездіяльності.

Позовні заяви, що надходитимуть з 19 липня 2019 року на підставі  ч. 5 ст. 270 КАС України  залишатимуться без розгляду.

Отже, як перевірити наявність свого прізвища у Державному реєстрі виборців?

  1. За допомогою он-лайн сервісу «Кабінет виборця».  
  2. Завітати до органу ведення Державного реєстру виборців за місцем своєї реєстрації, а саме до відділу  ведення ДРВ Хмельницької міської ради, що знаходиться за адресою: м. Хмельницький ,  вул. Гагаріна, 3.
  3. Завітати на дільницю та перевірити наявність свого прізвища у списку виборців.

 

 

Статтею 274 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено право кожного, хто має право голосу на відповідних виборах або референдумі, звернутися з адміністративним позовом про уточнення списку виборців, у тому числі про включення або виключення зі списку себе особисто або інших осіб.

Позовна заява про уточнення списку виборців подається до адміністративного суду без сплати судового збору.

Позовну заяву може бути подано не пізніш як за два дні до дня голосування. Суд при розгляді даного адміністративного позову звертається до відповідного органу ведення Державного реєстру виборців із запитом щодо уточнення відомостей про виборця.

Суд вирішує адміністративні справи щодо уточнення списку виборців у дводенний строк після надходження позовної заяви, але не пізніше ніж за два дні до дня голосування, а якщо позовна заява надійшла за два дні до дня голосування, - невідкладно.

Рішення суду щодо внесення змін у списки виборців виконуються негайно.

Щодо роботи суду напередодні, у день та після виборів.

Звертаємо увагу громадян, що найбільш типові  зразки/бланки позовних заяв, працівниками суду підготовлені, та для зручності будуть надаватись громадянам для заповнення при їх зверненні. Працівники апарату суду, які будуть чергувати, надаватимуть допомогу громадянам при заповненні бланків.  

Цього тижня, відповідно до наказу голови суду, організовано цілодобове чергування  суддів та працівників апарату суду.  В день виборів чергуватимуть усі судді цивільної палати, оскільки, як показує практика, найбільше звертаються громадяни до суду  саме в день виборів, не перевіривши  наявність свого прізвища у списках виборців завчасно.  Тож ще раз закликаємо зробити це завчасно.

Судом вживається усіх можливих заходів, аби мінімізувати  час очікувань під час  заповнення бланків заяв, розгляду справ, у разі наявності пропозицій щодо покращення нашої роботи просимо їх надсилати на нашу адресу.

 

Найбільш типові запитання та відповіді на них, які ми отримуємо під час виборчого процесу:

Я маю з собою паспорт батька, матері, доньки, сина і т.д. чи можу я подати позов за них?

 

Позов подається особисто позивачем, або його представником за умови наявності довіреності щодо здійснення таких дій (або ж адвокатом). Тобто  родичі  особи, яка відсутня у списках не вправі подавати від їх імені позов навіть при умові наявності оригіналу паспорту з собою.

 

У мене немає паспорту громадянина України ( з певних підстав) чи можу я проголосувати 21 липня 2019 року на підставі закордонного паспорта?

Відповідно до ст. 2 Закону України «Про вибори народних депутатів України» підставою для отримання виборчого бюлетеня та які  можуть бути використані на звичайних та спеціальних виборчих дільницях є:

1) паспорт громадянина України;

2) тимчасове посвідчення громадянина України (для осіб, недавно прийнятих до громадянства України);

3) картка (довідка) установи виконання покарань або слідчого ізолятора, що повинна містити: прізвище, ім'я, по батькові, число, місяць, рік народження, громадянство, фотокартку особи, підпис керівника та печатку установи (для осіб, які перебувають в установах виконання покарань або слідчих ізоляторах);

Паспорт громадянина України для виїзду за кордон є підставою для отримання виборчого бюлетеня і може бути використаний на закордонних виборчих дільницях, а також на спеціальних виборчих дільницях, утворених на суднах, що перебувають у плаванні під Державним Прапором України, та на полярній станції України. На закордонних виборчих дільницях, утворених у країнах, до яких дозволений в'їзд громадян України за паспортом громадянина України, підставою для отримання бюлетеня може бути паспорт громадянина України.

 

Як  дізнатися адресу приміщення для голосування?

З інформацією щодо адреси приміщення для голосування виборчої дільниці можна ознайомитись у розділі "Виборчі округи та дільниці" на веб-сайті Центральної виборчої комісії у розділі "Державний реєстр виборців" або звернувшись особисто до відділу ведення Реєстру за своєю виборчою адресою.

 

Чи можу я тимчасово змінити місце голосування без зміни виборчої адреси?

Це було можливо, але до 15 липня 2019 року включно шляхом звернення до Державного реєстру виборців.

Якщо я ніде не зареєстрований чи можу я проголосувати на виборах 21 липня 2019 року?

Виборча адреса виборця, який не має зареєстрованого місця проживання, визначається за погодженням із центром обліку, який відповідно до закону веде облік бездомних осіб, або соціальною службою, у складі якої утворено структурний підрозділ для ведення обліку бездомних осіб, або органом ведення Реєстру за мотивованим зверненням виборця (частина 3 статті 8 Закону України "Про Державний  реєстр  виборців").

Таким чином, виборцю, який не має зареєстрованого місця проживання, Законом надано право звернутися щодо визначення своєї виборчої адреси як до центру обліку, що відповідно до закону веде облік бездомних осіб, або соціальної служби, у складі якої утворено структурний підрозділ для ведення обліку бездомних осіб, так і безпосередньо до органу ведення Реєстру за місцем свого проживання (із мотивованим зверненням).  

Такий виборець повинен пред’явити паспорт громадянина України чи тимчасове посвідчення громадянина України, на підставі якого орган ведення 
Реєстру встановлює:

  • особу заявника;
  • наявність у нього права голосу згідно зі статтею 70 Конституції України;
  • відсутність у виборця зареєстрованого місця проживання на території України.

Крім того, до заяви виборця додаються документи (копії документів), які дають змогу органу ведення Реєстру визначити такому виборцю виборчу адресу.(джерело

https://www.drv.gov.ua/ords/portal/!cm_core.cm_index?option=ext_newsfeed&pnfd_cat_id=20&pnfd_outtype=blog&pmn_id=160).

Відповідно до ст. 2 Закону України «Про вибори народних депутатів України»вибори депутатів є загальними. Право голосу на виборах депутатів мають громадяни України, яким на день голосування виповнилося вісімнадцять років. Громадяни України, які мають право голосу, є виборцями.

Виборець, який не має зареєстрованого місця проживання має право голосу на виборах депутатів лише у загальнодержавному окрузі. Реалізація цього права забезпечується включенням виборця до списку виборців на відповідній виборчій дільниці із зазначенням, що такий виборець отримує лише бюлетень для голосування у загальнодержавному окрузі.

Станом на сьогодні до Хмельницького міськрайонного суду з позовами про включення до списків виборців звернулись 6 осіб, позови яких було розглянуто та задоволено в повному обсязі.

 

Прес – секретар                                                                           Алла Плінська