flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Вирок для помічника – консультанта народного депутата.

16 травня 2017, 09:19

   27  квітня 2017 року  суддею Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області  було затверджено угоду про визнання винуватості від 30 березня 2017 року, укладену між прокурором відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтриманням державного обвинувачення у кримінальному проваджені СВ військової прокуратури Західного регіону України обвинуваченим Бурячковським Р.А., працюючого помічником – консультантом народного депутата та останнього визнано винним  у вчиненні злочину, передбаченого частиною 2 статті 369-2 КК України, та призначено йому узгоджене сторонами угоди про визнання винуватості покарання у виді штрафу в розмірі 1500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 25500 (двадцять п’ять тисяч п’ятсот) гривень.

    Зважаючи на суспільний інтерес до даної справи, вважаємо за необхідне роз’яснити наступне:

  Відповідно до ст. 468 КПК України, угода про визнання винуватості укладається між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим після чого відповідно до ст. 474 цього ж Кодексу надсилається для затвердження судом/ затверджується судом(в залежності від стадії укладення угоди).

    Відповідно до ст. 474 КПК України суд відмовляє в затвердженні угоди, якщо:

1) умови угоди суперечать вимогам цього Кодексу та/або закону, в тому числі допущена неправильна правова кваліфікація кримінального правопорушення, яке є більш тяжким ніж те, щодо якого передбачена можливість укладення угоди;

2) умови угоди не відповідають інтересам суспільства;

3) умови угоди порушують права, свободи чи інтереси сторін або інших осіб;

4) існують обґрунтовані підстави вважати, що укладення угоди не було добровільним, або сторони не примирилися;

5) очевидна неможливість виконання обвинуваченим взятих на себе за угодою зобов’язань;

6) відсутні фактичні підстави для визнання винуватості.

 

   Якщо суд переконається, що угода може бути затверджена, він ухвалює вирок, яким затверджує угоду і призначає узгоджену сторонами міру покарання.

   Судом при розгляді вищевказаної справи не було встановлено обставин, які б були підставою для відмови в затвердженні угоди, оскільки була правильна кваліфікація дій  Бурячковського Р.А. та покарання погоджене сторонами відповідає санкції частини 2 статті 369-2 КК України, відповідно вироком суду умови угоди було затверджено, призначено покарання та вирішено долю речових доказів.

   *Відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду

  

Прес – служба  Хмельницького міськрайонного суду